Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 19. února 2020 Patrik

Svět nepatří jen mladým, krásným, talentovaným!

13. 02. 2020 12:41:32
Libujeme si v jímavých životopisech významných osob, neboť nám dávají naději, že se třeba také jednou vyšvihneme do zářných výšin úspěchu. Pak prozřeme, zjistíme, že jsme jen veskrze prostřední občánek a trochu nás to sejří...

V ten moment se naopak poohlédneme po pokleslé historce o nějakém ztroskotanci, abychom mohli unést svou průměrnou existenci. Lůzři nás uklidňují, přináší poselství “ha, podívej, kam může jedinec klesnout a kam jsem neklesl, jsem super mega machr”. Článek níže přináší portrét Edny Nové, která ztělesňuje snad všechno, jen ne představu úspěšné ženy.

Kdybych se vyžívala v motivačních sexy heslech, tak by se tento blogískový zápis jmenoval: “jak se vyrovnat s vlastní podprůměrností”. Samozřejmě bych vás oblbla nějakými božskými klišé blbostmi jako “s úsměvem jde všechno lépe”. Jenže já na tyhle trapárny nemám nervy, radši vám vyklopím, že nejste v těch lejnech sami. Brodím se jimi taky a občas se vážně srdečně směji, i když se směji jediná.

Nejnižší možný příjem široko daleko

Znáte takové to, jak si žena stěžuje, že z rodičáku nevyžije, protože jí klesl příjem o 200 procent? No, tak já jsem taková ta socka socek, kterou výše/níže příspěvku nerozhodí, neboť její plat byl stejně vysoký/nízký jako rodičák. Má to ostatně své nesporné výhody, v okamžiku, kdy ostatní matky zběsile běsnily a podepisovaly různé petice na zvýšení příspěvku, tak já v bohorovém klidu prohlašovala, že mě těch několik tisíc rozhodně nevytrhne. A byla to pravda.

Netalentovaná pisatelka bulvárních slohovek

Pokud jsem něco kdy chtěla, tak jsem chtěla psát. Jenže k tomu potřebujete talent. Talent je věc trochu prekérní, zákeřná mrcha, neboť je dán semtam někomu a já jej nedostala. Pak jsou příklady vášnivých dříčů, dělníků nadšení, kteří se tak lopotí a lopotí, až ze sebe literární blemc vypotí. A někdy ani to nadšení není bůhvijaké, takže nakonec o psaní akorát žvaníte, jenže nikdy nepíšete. V této poslední skupině “nenadaných lenochů” jsem já sama. Plus se ještě nacházím v žalostné podkategorii osob, kterým bylo doporučeno raději nepsat.

Expartner, když četl mou první vysokoškolskou seminární práci, prohlásil: “Panebože, přijdu si, jako kdybych luštil zprávu od nějakého marťana, který se naučil sice dobře česky, ale furt je to marťansky.” A on o tom něco tušil, když studoval bohemistiku!

A bohužel hodně čtu, tudíž jsem držela v rukou krásná díla úchvatných lidí, kteří vytvořili literární skvost jen tak mimoděk. Ránu mému spisovatelskému alter egu zasadilo také několikaroční přátelství s básnířkou, která s noblesou vytahovala z rukávu nádherná slova, jejichž význam jsem často musela hledat ve slovníku. O to větší frustrace to byla, když ani slovník nevěděl!

Ale pak jsem jednou své spisovatelské ambice pohřbila, zadupala je do smrduté hlíny, a začala psát. Netalentovaně a bez zápalu. A jde to, ovšem dře to.

Trapně nevtipná aneb jsem jen ubohý, nepovedený pokus o žert

Myslím si, že jsem řekla něco vtipného. Zasměji se. Jenže zjistím, že mě vlastně nikdo neposlouchá.

“Promiň. Co jsi vlastně říkala?”

Zopakuji to.

Směji se zase jen já.

A není nic žalostnějšího, než když se místností ozývá jen vás chechot. Pozn. je to tak žalostné, že Joker se díky své nepovedené kariéře komika stane vrahem. Čímž nechci naznačit, že se pokusím o nějakou kriminální činnost.

A ani přitažlivá ta holka není

Můj muž trpí bludem současné doby: krásná žena je výlučné označení pro vysoké, štíhlé blondýny. Tedy taková univerzální nuda, kůstka z plakátů. Jak se k tomu ovšem postavím já, jeho partnerka? Jasně, ještě stále se můžu vyperoxidovat na bílou. Ze zkušenosti také vím, že nijak radikálně už asi nezhubnu. A jsem tak malá, že ani podpatky ze mě dlouhonohou číču neudělají (jiný expřítel mi ostatně zalichotil: “máš nohy jako gazela, která neběhá”). Ze začátku mě štvalo, že pro svého muže nejsem dost atraktivní. Ale nastal velký myšlenkový zvrat, kdy jsem začala uplatňovat onu zvláštní formu nelogiky typu “alespoň se mu nikdy nezošklivím”, “oceňuje jiné mé kvality” a další bláboly, které mají ukázat vítězství ducha nad hmotou.

Další významný posun přineslo narození dítěte, to jsem vzhled přestala řešit úplně. Občas svátečně použiji rtěnku, kterou mi dítě opět rozmatlá do podoby Jokerovy prořízlé pusinky (Joker dostal Oscara, tudíž je namístě jej zmínit v článku nejméně třicetkrát). A začala jsem aplikovat metodu “čím méně si myjete vlasy, tím méně jsou mastné”, což v praxi znamená, že 6 dní v týdnů se pyšním čímsi jako vylitý olej na hlavě.

Jak vidno, i nad problematikou nevábné vizáže lze zvítězit silou vůle či nevůle!

Závěr

A prosím vás, sice tady nejsou klasické lajky, ale čím více pomyslných palečků mi v komentářích udělíte, tím lepší pocit ze sebe budu mít. Alespoň tisíc lajků, abych věděla, že můj život je alespoň trochu cool.

Autor: Edna Nová | čtvrtek 13.2.2020 12:41 | karma článku: 42.76 | přečteno: 5217x

Další články blogera

Edna Nová

Pana Dachau se vyléčil sexem

Drazí a nedrazí, vítejte v reality show Edny Nové. Předkládaná story o mém blízkém příteli bude lehce sluníčková, mírně bizarní a trochu cynická jako ostatně život sám (a klišé, klišé umím parádně!).

6.2.2020 v 11:33 | Karma článku: 33.58 | Přečteno: 2035 | Diskuse

Edna Nová

Frigidní muž, deprese a jiné “tabu”

Přejeme si být pohoršeni v době, kdy už nás nic pohoršit nedokáže. Přesto nás jakékoliv lehce bulvární “tabu” nesmírně láká. Pár “krásných, lehkých” tabu, které jsem objevila.

30.1.2020 v 12:11 | Karma článku: 39.09 | Přečteno: 6944 | Diskuse

Edna Nová

Dívka se syndromem “hledám prince na bílém koni”

Byla jsem ukázkový prototyp zasněné, zakřiknuté dívky, která si myslí, že ji nějaký chlap spasí a vše bude krásné a dokonalé. Aneb story o tom, jak jsem milovala Herkula, intoše a znalce tykve.

23.1.2020 v 12:01 | Karma článku: 42.96 | Přečteno: 12606 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Martin Herák

Ruská nevěsta

Na internetových seznamkách číhají různá nebezpečí nejen pro ženy, ale i pro muže. Myslel jsem, že mě se to stát nemůže, jsem přece inteligentní člověk... . Jenže tohle jen o intelektu není. Konečně, udělejte si obrázek sami.

18.2.2020 v 15:36 | Karma článku: 29.37 | Přečteno: 1318 | Diskuse

Jitka Štanclová

Mých milion chvilek pro...

...aneb, jak to vidí babička. Pro ty, které milujeme a chceme mít nejvíc kolem sebe, ani milion chvilek nestačí.

16.2.2020 v 15:03 | Karma článku: 28.22 | Přečteno: 1312 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CLXV.

Občasná péče o květiny je ideální koníček pro kultivovanou majitelku menšího panství; provozuje se výhradně v pracovních rukavicích, flanelové košili a slaměném klobouku.

15.2.2020 v 19:00 | Karma článku: 11.66 | Přečteno: 245 | Diskuse

Hana Bordovská

My teda Valentýn neslavíme!

Rozumějte. Já a můj muž nejsme ti trapní ubožáci, kteří potřebují konkrétní datum na to, aby si projevili lásku. Proto Valentýna neslavíme. Kdepak.

14.2.2020 v 22:34 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 562 | Diskuse

Gabriela Křivánková

Láska je láska ale....

Partnerské vztahy jsou důležitou součástí života každého z nás, proto jsem se rozhodla se s Vámi podělit o pár principů, které souvisejí s rozvojem kvalitních a dlouhodobých partnerských vztahů. Přeji příjemné čtění.

14.2.2020 v 21:39 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 350 | Diskuse
VIP
Počet článků 84 Celková karma 39.96 Průměrná čtenost 7618

Asociální extrovertka. Cynik. Neúspěšná zakladatelka čtenářských klubů. Povolání nejisté. Milovnice absurdit. Propagátor deprese a jiných anomálií. 

Kontakt: ednabloguje@gmail.com

Najdete na iDNES.cz