Onanista, gestapačka a blázen

9. 07. 2019 7:06:33
Sousedíme s pošuky. Správný ezoterický guru by mohl kázat: chovej se konvenčně a vesmír se odvděčí sesláním nudně normálních sousedů. Bohužel a bohudík jsem tak nadosmrti odkázána k živoření s roztodivnými pomatenci.

Onanista

Už dříve jsem zaznamenala, že muž z protějšího domu rád chodí nahý a má díry v záclonách. Otvory jsem považovala za drobnou neškodnůstku bohémského samorosta. Pravý účel těchto “štěrbin” (ano, milovníci pokleslé erotiky již zbystřili!) jsem byla nucena pochopit nedávno.

Představte si idylku, dvě ženy na mateřské a umolousané ratolesti se válejí ve stínu baráku pod fíky a poslouchají slavíky. A v ten moment mé oko zachytí doličný předmět! Chvilka ticha a mé překotné přemýšlení, jak slušně své přítelkyni popsat viděné. “Neotáčej se. Ehm.. V jednom okně právě zběsile onanuje nějaký týpek.” Samozřejmě se s otevřenou pusou ohlédne. Dotyčný již nevydrží nápor rozkoše, míněno dvě přihlížející, a svou aktivitu ukončí, druhou rukou ladně záclonku zatáhne.

Víte, zevrubně jsem nad tím dumala a nalezený způsob uspokojení je dokonalý. Dotyčný zřejmě potřebuje publikum, ale vysvlékání v parku je nebezpečné, lze to právně napadnout minimálně jako přestupek. Ale doma? V bezpečí svého bytečku přece může vyvádět všelicos. Tleskám za takto prozíravě vytvořenou strategii! Ale nehodlám se tohoto představení účastnit, piknikujeme jinde.

Gestapačka

To jsme opět my ženy seděly ve stínu baráku pod fíky a poslouchaly slavíky. A dotyčná paní Gestapačka nám přišla údajně přátelsky vysvětlit, že se jedná o soukromý pozemek, který nemůže okupovat dav matek. Narušujeme zdejší klidné klima! Ta početná masa přítomných matek (dvě ženy) jí vysvětlila, že se jedná o NÁŠ pozemek u NAŠÍ bytovky (ona bydlí v té sousední) a že zdejší pohodičku lehárko maximálně doplňujeme, rozhodně neničíme.

Gestapačka se nemínila vzdát, řečnila dobrých dvacet minut o pikniku dne 30.3.2019, který skončil v nemístnou hodinu 21:20 a jehož účastníci na trávníku ponechali 3 pet lahve od piva Staropramen. Zvětříme, že jsme se střetly s nelítoustnou saní a zvolíme strategii útěku: “Rozhodně po sobě naše neexistují pet láhve od piva uklidíme.” Žena ještě přidá několik případů zaneřáděného trávníčku i s daty a detaily, aby se pak pokojně navrátila zpátky na svůj balkónek čili čekanou.

Ve světě lhostejných a odcizených individuí je hezké vidět obdobnou míru nezištné angažovanosti.


Blázen

Zde by se dalo rovnou suše poznamenat, že vrána k vráně sedá. Proto blázen s depresí sdílí patro s bláznem s paranoiou. Bláznivka č. 1 pravidelně chodila znepříjemňovat život Bláznivce č. 2 vytáčkami o tom, že jsme se skrze trubky nabourali do jejího bytu a zničili jí záchod.

Víte, když se na mě někdo vytasí s jakoukoliv trochu technickou informací, tak se tvářím nesmírně oduševněle a vyluzuji prozíravé “hmhm”.

Bláznivka č. 1 mluvila o stavbě a konstrukci bytovky, přesvědčivě lamentovala nad tím, že ji ostatní sousedé chtějí vypudit (ach, moji noví pokrevní bratři ve zbrani!). Nevěděla jsem sice, proč jsme jí zpustošili hajzlík, ale přičinlivě jsem kývala a použila kouzelné: “On to s vámi můj muž přijde vyřešit.” A to jsem si naběhla! Pravidelně co hodinu se šourala zkontrolovat, kdy teda mladý pán dorazí. Má vágní odpověď “Až přijde z práce” ji evidetně neuspokojila. Večer na ni zvonil, avšak bláznivka nejen blázní, ale také neslyší.

Další den se opět Bláznivka č. 1 domáhá své spravedlnosti. Snažím se jí předat informaci, že dle muže není možné, aby se naše cokoliv dostalo do kontaktu s její toaletou. Vytasí na mě s útočným sykotem “že nestrpí takové bezpráví”, přidá citově vyděračské fráze “stará, sama, nemocná” a lstivě použije několik asi úplně zcestných parametrů o potrubí. A já jen bezmocně přikyvuji a přikyvuji. A drobné černohumorné skeče se mezi mnou a jí odehrávají několik následujících dní.

Večer dramaticky deklamuji muži “jedno patro dva blázny nezvládne, buď ona, nebo já”. Muž mě má plné zuby, na sousedku se dobuší, rázně vyštěkne, že říká nesmysly a že ať si klidně policii zavolá. Toť během minuty vyřešil celou mou přikyvovací agónii. Empatická, přitroublá, slabá žena selhala na plné čáře.

Vzkaz pro sousedy: Drazí, bez vás by ten život plynul lehce a poklidně. Ale kdo o to stojí?!

Autor: Edna Nová | úterý 9.7.2019 7:06 | karma článku: 40.23 | přečteno: 9315x

Další články blogera

Edna Nová

Jsem mladá a atraktivní. Kdo je víc?

Pokračování Příručního slovníku pro uživatele seznamek. Tentokrát zaostřeno na výroky žen, šovinisté mě budou zbožňovat, ženy nenávidět. Vítejte ve světě nadnesené reality Edny Nové.

27.6.2019 v 8:07 | Karma článku: 41.96 | Přečteno: 8218 | Diskuse

Edna Nová

Příruční slovník pro uživatele seznamek

Protože všichni známe ty obligátní plky “na vzhledu nezáleží” a “jsem zajištěný”. Avšak existují i další úchvatné frázičky, které potřebují již zkušenějšího překladatele.

24.6.2019 v 13:15 | Karma článku: 43.03 | Přečteno: 12832 | Diskuse

Edna Nová

Zpovykaní Pražáci si stěžují na nedůstojné bytové podmínky!

V Praze blaze? Ale houby! Sice to vypadá, že si tady jen kavárničkujeme a demonstrujeme. Ale ne! My máme i problémky bytové aneb živoření v garáži se blíží!

16.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 42.08 | Přečteno: 12756 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Jiřina Poláková

Jen počkej, králíku!

Lidé se dělí na dvě skupiny. Jedna skupina králičí maso nesnáší, Je to většinou trauma z dětství – viz film Slunce, seno, jahody. Druhá (do které patřím i já) králíka miluje. Králičí „specialistka“ se představuje...

17.7.2019 v 8:58 | Karma článku: 9.04 | Přečteno: 199 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CXVII.

Baví mě odhadovat vnitřní motivaci jednotlivců k jejich činům. Pochopitelně jsem si vědoma jistého zkreslení souvisejícího se subjektivním posuzováním; některé pohnutky jsou však až příliš průhledné.

17.7.2019 v 5:25 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 123 | Diskuse

Ivana Lance

Jak jsem hledala svého prince

nikdy jsem se v dětství ani v pubertě netrápila láskou ke zpěvákům nebo hercům. Svět celebrit mě nezajímal, i když si o nich nějaké drby ráda přečtu, jsem také jenom ženská.

15.7.2019 v 22:05 | Karma článku: 12.62 | Přečteno: 364 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CXVI.

Padesát odstínů šedi lze překvapivě snadno zažít i v kanceláři. Nikoli s kolegou, ale s tiskárnou. Zejména po neodborné extrakci papíru neproškolenou mírně nervní obsluhou.

15.7.2019 v 16:20 | Karma článku: 11.80 | Přečteno: 211 | Diskuse

Ivana Lance

Human smuggler or coyote

Pašerák nebo slovo: kojot se používá pro lidi, kteří nelegálně pašují lidi přes hranice. Za přestup hranice mezi Mexikem a USA se platí tři až čtyři tisíce dol. A protože Amerika je bezmocná, pokud se jedná o rodiny s dětma,

15.7.2019 v 14:52 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 419 | Diskuse
VIP
Počet článků 56 Celková karma 40.08 Průměrná čtenost 5940

Asociální extrovertka. Cynik. Neúspěšná zakladatelka čtenářských klubů. Povolání nejisté. Milovnice absurdit. Propagátor deprese a jiných anomálií. Píšu knihu!

Kontakt: ednabloguje@gmail.com

Najdete na iDNES.cz